
Du er her: HJEM » AU'BLIKKET » FRIVILLIGHETSJAKTEN til ValdresMarsjen
VM-komitéen arbeider for fullt, og vi som har ansvar for målområdet, Elisabeth Eckbo og undertegnede, trenger voksne folk til hjelp der. Målgang blir i år på det lille vannet foran Danebu, og i borggården blir det liv i leiren! Her skal slitne løpere heies og tikkes gjennom mål, de skal få drikke, pins og premier, info om dusj og busser osv. Danebu sørger for grillings og stemning forøvrig.
Under de foregående ti renn har en liten gjeng jobbet veldig mange timer i målområdet fra morgen til kveld, vi har vært for få funksjonærer. I år vil vi få til en skiftordning, og til dette trenger vi mange hjelpere som er villige til å stå på sin post i ca. 2 timer ad gangen. Oppgavene vi trenger hjelp til er som følger:
Første løper kommer antakelig til mål ved 13-tiden. De som melder seg som funksjonærer vil få en briefing på forhånd og utdelt ansvarsområder.
Det er en gladjobb å være med, det skal dere vite! Og overskuddet av rennet går til gode formål i vår nærhet. Visste dere f.eks. at VM er den største enkelt-bidragsyter til Aurdal og Kruk Løypelag? 70.000 kroner ble det på løypelaget i fjor fra rennet. De andre løypelagene skal også tilgodesees, Lionsklubbene i Valdres som har ansvar for matstasjonene hvert år får inn mer på VM enn noen andre arrangement de driver med, osv.
Når et renn har som målsetning å dele ut overskuddet, sier det seg selv at frivillighet i organisasjon og funksjonærstab har alt å si. Herved utfordres dere derfor til å melde dere til tjeneste!
Send en e-post til kd.malm@n2u.no dersom du vil hjelpe til på Danebu den 26.mars!
Som en liten ekstra utfordring: Av de 10-12 som er faste deltakere i VM-komitéen er det ingen med tilhold i nye hyttefelt ovenfor/innenfor Danebu som har vært med som funksjonærer! Jeg vet jo at det er fullt opp av sporty og skiglade folk der, så dette beror sikkert på at vi ikke har vært flinke til å huke tak i dere. Nå har dere sjansen - velkommen på laget! I fjor var det over 500 påmeldte i rennet - blir nok flere i år....
Forøvrig vil jeg minne om at det er løpermiddag på Danebu om kvelden etter rennet, påmelding via Danebus nettside. Hyggelig måte å avslutte en utendørsdag for alle, med roser på kinn.
Ellers, dere: I hele dag, torsdag 10. har det snødd supersnø! Fine korn - ikke bare sånne englefjær - ca. 15 cm. Godt for løyper og for oss. Det klarnet opp ved 16-tiden, og alt tyder på en fantastisk helg her i fjellom, både bortover og nedover.
Kjør forsiktig - elgfaren er stor - ha en fin weekend på Aurdalsåsen!
Hilsen Kristin
